Únor 2008


Bleskovka č.3 - Konec

25. února 2008 v 17:19 | Elíša |  →♥Bleskovky♥
1)Čau
2)Jak se máš?
3)Kolik ti je?
4)Radši Karel Gott nebo Leoš Mareš?
5)Co na diplom?
6)Čau

Bleskovka č.2 - konec

25. února 2008 v 17:16 | Elíša |  →♥Bleskovky♥
1)Ahoooj
2)Vyber:Mandage/Beatles/Paramore
3)Radši Punk nebo Metal
4)Jsi holka nebo kluk?
5) Co na diplom?
6)Paaa

Bleskovka č.1 - konec

25. února 2008 v 17:03 | Elíša |  →♥Bleskovky♥
1)Ahooj
2)Jak se máš?
3)Jaká je tvoje nej kapela?
4)Nej barva?
5)Co na diplom
6)Čus


Airfaire - klipy

23. února 2008 v 10:00 | Elíša
Sorry Baby

Airfaire - fotky

23. února 2008 v 9:57 | Elíša

můj diplom

17. února 2008 v 18:01 | Elíša |  →♥Moje diplomy♥


Čteš rád(a)???

17. února 2008 v 16:31 | Elíša |  →♥Ankety♥
.


Na jaké se díváš programy????

17. února 2008 v 13:17 | Eliška Rapačová |  →♥Ankety♥
.

Jak často jsi na netu???

17. února 2008 v 13:16 | Eliška Rapačová |  →♥Ankety♥
.

Hraješ PC hry???

17. února 2008 v 13:15 | Eliška Rapačová |  →♥Ankety♥
.

Kouříš???

17. února 2008 v 13:15 | Eliška Rapačová |  →♥Ankety♥
.

Piješ alkohol???

17. února 2008 v 13:14 | Eliška Rapačová |  →♥Ankety♥
.

Máš rád(a) školu????

17. února 2008 v 13:14 | Eliška Rapačová |  →♥Ankety♥
.

Barva vlasů???

17. února 2008 v 13:13 | Eliška Rapačová |  →♥Ankety♥
.

Wanastowky - klipy

17. února 2008 v 9:15 | Elíša |  →♥Wanastowi vjecy♥
Vlkodlak Slečna Anna je za vodou Sbírka zvadlejch růží Lži, sex a prachy Tak mi to teda nandey Blbá Otevři oči Otevřená zlomenina srdečního svalu Lady carneval

Wanastowky - něco o nich

17. února 2008 v 9:04 | Elíša |  →♥Wanastowi vjecy♥
obal
Ve chvíli, kdy jsem si myslela, že Wanastowi Vjecy jsou dávno pohřbeným nebožtíkem a že má touha po nové desce zůstane nevyslyšena, se Wanastowky vrátily. Snad to bylo tím, že Kodym s P.B.CH. byli uvolněni z čerstvě rozpadlé Lucie, snad tím, že v nich nápady na novou desku zrály již šest let, ať je to jakkoliv máme je tu zpět. A i když duo Robert Kodym - P.B.CH. již není nejmladší, jsou to stále rockeři jak se patří. Jejich nové album "Torpédo" (v pořadí osmé) příjemně rozčeřilo zatuchlou domácí scénu, přineslo něco nového, ale zároveň i vůni dávných časů.
"Torpédo" je odpáleno písní "Padaj hlavy, kutálí se po Hradčanskym rynku". Kousek vtipně folkově stylizovaný (použity jsou i dudy), text zábavný, vše šlape, jak má a zároveň chytře komentuje současnou situaci u nás. ("Padaj hlavy kutálí se z kopce do zatáčky/včera hlavy vymejšlely tunely a pračky/.../kde domov můj, kde mám tu svojí fabriku/už rozsekali, prodali do posledního hřebíku" zpívá Kodym.) Ostatně celé album je příjemně a nevtíravě aktuální svými texty. Kodym si bere na mušku vše od korupce po českou vypočítavost. Dalším tématem je samozřejmě láska, bez té by to nešlo. A tak se také pilotním singlem stal song "Otevřená zlomenina srdečního svalu". Ale není to žádný ubrečený vzlykot milence, Kodymův projev je úžasný právě tou chvějící se romantikou, která jde ruku v ruce s vtipem a nadsázkou.
Dalším zajímavým kusem je "Myslím na tebe". Je to duet Kodyma a Jany Kirschner (která je zároveň autorkou skladby) s triviálním textem a stejně jednoduchou kompozicí. S klidem bych si ty dva dokázala představit na pódiu nějaké zábavně-večerní estrády komerční televize. Co je ale překvapivé, nic mě nenutilo skladbu v přehrávači přeskakovat. Příjemná oddechovka vzbuzující cukání koutků.
Aby se Vjecy neutopily v patosu lásky, rozhodly se zařadit na "Torpédo" i jednu předělávku. Jde o píseň slavné, bolševiky potírané, Hudby Praha "Pal vodsuď". Úderné, punkově neučesané (ve své době výrazně antikomunistické), ve spojení s Kodymovým projevem velmi osvěžující.
pic
Píseň s názvem stejným jako celé album - "Torpédo" - mě naopak zklamala. Jestliže se Vjecem někde nepovedl text, je to právě tady. V jednoduchosti je sice krása, nesmí se to ale přehánět. Nemůžu si pomoct, ale zejména slova refrénu "nejsem stádo/mám svoje krédo/na tebe vystřelím z krve a lásky torpédo" mi zkrátka nesedí, rýmy mi přijdou laciné. Agitační píseň "Kde je český král?" je na první poslech zajímavá, ale stačí ji slyšet jednou, poté je její délka 7:41 takřka nepřežitelná. Kodym v ní nezpívá, ale spíše táhle odříkává ("dneska už víme, kdo byli husité, byli to vrazi dětí, mužů a žen/.../dneska už víme, národní obrození je plné lží/.../vyzývám k revoluci srdcí lidu koruny svatého Václava/.../je ticho, co bude dál, je ticho a já se ptám, kde je český král").
Na závěr je nám nabízen flashback v podobě bonusu - "Nahá 2006". Nové aranže a zrychlené tempo však nepředčí starou verzi. Možná vás napadne, že to si snad Kodym s P.B.CH. mohli odpustit, že tím jen chtěli zaplnit prázdné místo. Fakt je ale takový, že Vjecy z důvodů skladatelské úrody chvíli uvažovaly i o dvojalbu. "Nahá 2006" je, podle mého názoru, celkem příjemnou tečkou na závěr.
Plusem "Torpéda" je jistě také to, jak je univerzální. Je totiž určeno obrovskému fanouškovskému spektru - ženám, které byly v dobách prvotiny "Tak mi to teda nandey" puberťačkami zamilovanými do Kodyma, starším rockerům i dnešní mladé generaci. I přes mé obavy, aby "Torpédo" nebylo moc popové a mainstreamové, jsem se dočkala chutného bigbeatu s výraznými kytarami (Kodym jich při nahrávání použil pět, včetně dvoukrkého Gibsona). Jak už jsem řekla, texty jsou aktuální, sem tam nějaké to klišé, co lze s přimhouřeným okem odpustit. "Torpédo" mi vydrželo v přehrávači překvapivě dlouho, je zkrátka zábavné a kompaktní. Dávám osm hvězdiček z deseti.
Historie
Wanastowi VjecySkupina Wanastowi Vjecy se do podvědomí příznivců populární hudby zapsala v roce 1988 na festivalu Bystrické zvony písní Tak mi to teda nandey. Na svém kontě má doposud 6 studiových alb: Tak mi to teda nandey (1991); Lži, sex & prachy (1992); Divnoalbum (1993); Andělé (1996); 333 stříbrnejch stříkaček (1997) a zatím poslední album Hračky (2000). Skupina má za sebou řadu koncertních i televizních vystoupení. Do české populární hudby přináší melodický beat v netradičním složení skupiny. Choreografické ztvárnění a celkový jevištní projev spojený se spontánností a dravou vitalitou je zárukou originality. Muzikalita kolektivu i autorská odvaha kytaristy Roberta Kodyma je inspirována zkušennostmi P.B.Ch. Díky neobyčejnému smyslu pro stylovost, zvýraznění významu interpretovaného textu, zastřenému hlasu, jako i upřímnému tanečnímu projevu patří mezi nejosobitější skupiny naší populární hudby. Tleskalo jí festivalové publikum na Bratislavské lyře, jako i v zahraničí v Mongolsku, na interpopu v Maďarsku, na festivalu Zlatý Orfeus v Bulharsku i v italském Palermu.
Nynější členové

Robert Kodym - kytara, zpěv

Robert KodymSvé první muzikantské zkušenosti sbíral v kapelách Prášek, Omnibus či Bossanova. Patří k zakladatelům skupiny Lucie, v roce 1988 založil s P.B.Ch. kapelu Wanastowi Vjecy. Společně s P.B.Ch. připravil hudbu k dokumentárnímu filmu V. Kvasničky "Aby si lidi všimli". Hostoval na řadě desek českých interpretů, společně s Davidem Kollerem patří k hlavním skladatelům a textařům v kapele Lucie. Je zpěvákem všech písní skupiny Wanastowi Vjecy a autorem většiny z nich.
Hrál ve skupinách: Jesus, "Duo", Nová šlechta (Prášek).
S P.B.Ch. hrál ve skupinách: Pop-El Club, Paraple, Lucie (stále hraje), Omnibus, Bossanova.
P.B.Ch. (Petr Břetislav Chovanec) - baskytara

P.B.Ch.Po letech strávených převážně ve zkušebnách rozličných avantgardních skupin začal hrát v kapele Omnibus a Bossanova. Společně s Robertem Kodymem stál u zrodu Lucie a později i dua Wanastowi Vjecy.
Produkoval album Amulet zpěvačky Anny K., na nějž přispíval i autorsky a debut skupiny Cirkus Praha. V roce 1992 opustil skupinu Lucie, vydal své eponymní sólové album, aby se do kapely na podzim roku 1998 opět vrátil.
Hrál ve skupinách: SGS, Samson, Vanastový věci .
S Robertem Kodymem hrál ve skupinách: Pop-El Club, Paraple, Lucie (stále hraje), Omnibus, Bossanova.
Štěpán Smetáček
Radek Havlíček
Marek Kopecký
Tomáš Vartecký
Bývalí členové

Áda Vitáček
Ivan Polák